Devítiletý chlapec žil dva roky úplně sám a nikdo si ničeho nevšiml: Důvod rozplakal celé okolí!

Publikováno 25.06.2026
Autor:
Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
reklama
Rate this post

Policie později uvedla, že odhalení bylo mimořádně obtížné, protože chlapec působil navenek zcela normálně: chodil čistý, plnil školní povinnosti a ve třídě byl vnímán jako dobrý žák, který si pravidelně dělal domácí úkoly. Vyšetřovatelé se domnívají, že si kolem sebe vytvořil jakýsi „štít“, aby si nikdo nevšiml, že doma nemá žádné zázemí.

reklama

Jídlo, zima a ticho: jak vypadaly jeho dny

Sousedé později popsali, že mu občas přinesli něco k jídlu, jenže netušili, že je v bytě úplně sám. Většinu času se podle jejich výpovědí živil hlavně sušenkami a studenými konzervami.

Chlapec se musel obejít i bez základního pohodlí. Myl se studenou vodou a aby zahnal hlad, měl někdy sbírat rajčata z balkonů sousedů. V bytě navíc údajně nefungovala elektřina ani topení, a tak dlouhou dobu spal jen na třech dekách.

Matka bydlela nedaleko. Synovi ale poskytovala jen občasnou péči

Chlapec byl podle dostupných informací v péči matky, která žila v sousední vesnici. Žena, které bylo zhruba 39 let, ho měla navštěvovat jen občas, aby mu donesla jídlo. O otci dítěte nejsou k dispozici bližší informace.

Po odloučení od otce se matka rozhodla opustit byt, kde s dítětem předtím žila. Chlapec tak zůstal v domácnosti sám a odpovědnost za běžné fungování – včetně docházky do školy – zůstala na něm.

Zlom přišel až po měsících. Sousedka zavolala policii

K odhalení situace došlo až ve chvíli, kdy si jedna ze sousedek po několika měsících všimla, že dítě je v bytě bez doprovodu dospělého. Následně kontaktovala policii.

Policisté později uvedli, že dlouho nebylo snadné poznat, že nezletilý žije sám – právě kvůli tomu, jak pečlivě chlapec své okolí udržoval v přesvědčení, že je vše v pořádku.

Svědectví sousedů a rozhodnutí soudu

Podle souseda, který si přál zůstat v anonymitě, matka dítě zanedbávala a měla ho vystavovat „nevýslovným slovním urážkám“. Zaznít měl také šokující výrok, že se matka ptala, proč dítě porodila.

Soud ženu obvinil z opuštění nezletilého a ohrožení jeho bezpečnosti. Dospěl k závěru, že matka se synem nežila ve společné domácnosti. Potvrdilo se také, že ho do školy nedoprovázela – chlapec chodil sám a ve škole si vedl dobře.

Matka obvinění během vyšetřování i u soudu popírala. Sousedé však potvrdili, že dítě v bytě skutečně žilo samo. Policie navíc při kontrole našla prázdnou lednici a v bytě se údajně nenacházelo oblečení, které by odpovídalo tomu, že by tam žila dospělá žena.

Trest a nový začátek v pěstounské péči

Žena byla nakonec odsouzena k 18 měsícům vězení, přičemž šest měsíců měla strávit s elektronickým monitorovacím náramkem.

Chlapec je nyní v pěstounské péči. Podle dostupných informací se s matkou nechce stýkat.





Rate this post
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze