Vraťte se ke stravě našeho dětství: Maso nebylo každý den, a přesto jsme byli zdravější, sytí a nic nám nechybělo!

Publikováno 31.05.2026
Autor:
Hashtagy článku: #ŽádnéNicNásNenapadlo
reklama
Rate this post

Řada lidí dnes bere maso jako samozřejmost téměř ke každému obědu. Jenže dřív to tak nebývalo: maso se objevovalo na stole hlavně o víkendu a zbytek týdne táhly luštěniny, zelenina a jednoduchá jídla z mouky. Nejde o nostalgii, ale o otázku peněz, plýtvání a toho, jestli si doma umíme uvařit i bez masa – vrátíte do týdne „bezmasé dny“?

Maso jen párkrát týdně: dřív běžná věc, dnes pro mnohé „výjimka“

Ještě před pár desítkami let bylo v mnoha domácnostech běžné, že se maso nejedlo každý den. Typický režim? Maso v sobotu, v neděli a v pondělí, pokud zbylo z neděle. Zbytek týdne se vařilo jinak – z luštěnin, zeleniny a z toho, co bylo doma.

Pokračujte ve čtení článku na další straně níže.


Rate this post
Autorský
článek



Co si o tom myslíte?
Diskuze