Dokument, který popisuje nestandartní praktiky OVB přináší plno překvapení! Jedním z nich je zde i manažer známý jako "lovec policajtů" MikeJePán

Za dokumentem s názvem Rada nad zlato stojí Jakub Charvát, jakožto bývalý finanční poradce OVB. Rozhodně oceňujeme na tom nejvíce to, že když přichází kritika, tak od dotyčného, který si to na vlastní kůži vyzkoušel a může tak zhodnotit svým divákům své zkušenosti z praxe.
Hashtagy článku: #CZ/SK #MikeJePan #Šokující #Video
zdroj: Youtube 3x
reklama
5/5 - (1 vote)

V dokumentu se několikrát objevuje kontroverzní postava Youtubera MikeJePan, který je z poslední doby známý jako "lovec přažských policajtů". Můžete v něm vidět autentické rozhovory se spolupracovníky, záběry z meetingů a tzv. "team buildingů", které mnohdy vypadají až sektářsky. Vystupuje v něm například i postarší pan Ivan, který má velké negativní zkušenosti z pozice klienta, celý dokument provází komentáře Víta Kalvody, bývalého finančního poradce a momentálního ředitele projektu ochrany klientů FINEMON.

Vybrali jsem pro vás ty nejlepší komentáře vystupujících aktérů i s časy ve videu:

5:20 - "Já mám takovou zkušenost, kdy jsem šel sednout s vyšším a on se měl ptal, co dělám teď, tak říkám, že si čtu o tom produktu, protože jsem o něm moc nevěděl a on mi řekl, ať se na to vys*ru a ať to prostě podepisuju."

6:40 - "V OVB je základní princip, kromě toho uzavírání smluv, tzv. rekruting, kdy si člověk staví takovou malou firmu ve firmě, princip pyramidy..."

7:45 - "Je to částečně i o lži, ikdyž ty peníze nemáš, ty musíš dělat, že je máš - to je základ, a o tom je celý OVB, takhle se rekrutuje."

8:20 - "Ja si vzpomínám, jak jsme tu tenkrát lovili číšníky na to jestli jsou spokojení se svým platem, ten číšník příjde na ty dvě, tři školení a už to frká. On tomu, ale věří. Když vám někdo slibí peníze a je jich fakt dost, tak začnete provozovat autocenzuru vlastního myšlení. Oni nechtějí uvažovat o tom, že třeba by mohli dělat něco špatně, oni je přímo vedou v těch firmách - nepřemýšlej, to ti k ničemu dobrý nebude, prostě dělej co ti říkáme. Protože mi tomu rozumíme, copak ty o tom něco sám víš? Nevíš. Tak dělej co ti řekneme."

10:00 - "Finančního poradce může dělat opravdu každý, třeba Mike (pozn. MikeJePan) se stal manažerem v 17..."

12:45 - "Tam se dělají takový ty klasický motivační chcance, který zná asi každej. To není moc školení, když se před tebou někdo chvástá - 5 let zpátky jsem měl 40 kč na hodinu, dneska mám 200 kč za dvě minuty - nějakých 97 tisíc mi došlo po půl roce ve firmě - částka, kterou disponuji je více než šestimístná. Když jsem se poprvé setkal se svým nadřízeným, zeptal se mě seš na prachy? Já říkám, kdo není - a hned mi ukázal výpis z ůčtu, protože tohle na ty lidi platí."

14:55 - "Zkušenosti se tu dají nasbírat různé, ale kde se dozvím něco o financích? Když jsem se chtěl zeptat nadpozemského zemského ředitele, tak rozhovor odmítl."

15:20 - "To je úžasná věc, kterou oni dokážou... na začátku z vás oni dostanou vaši motivaci, co chcete vlastně v životě - to je první věc, kterou chtějí znát, a za tu vás pořád táhnou jako toho oslíka s mrkvičkou, kam oni potřebujou - a tím se stanete nástrojem té firmy. Právně se to vlastně tváří, že vy jste ten nezávislý, samostatný, když vystupujete jako podnikatel OSVČ, ale reálně vlastně jste bílej kůň s mrkví před nosem..."

18:05 - "Je to obchod s iluzí, vyděláváte na nevědomosti - práce takových finančních poradců spočívá v tom, že umí vyrobit důvěru u klienta a ten jim dá peníze."

Nejvíce zábavnou část dokumentu zhlédnete od 16:40, kde můžete vidět opět po několikráte již nám známého Mikea...

Bohužel díky takovýmto jednáním "finančních poradců", trpí ti finanční poradci, kteří chtějí kromě svého vydělku i pomoci klientovi. Finanční poradci díky podobným praktikám takovýchto firem mají v Česku velice špatné jméno.

Vít Kalvoda však ke konci videa hovoří i o dalších firmách, které údajně chtějí získávat pouze co nejvíce peněz na poplatcích, a které závisí pouze na přivádění nových a nových lidí (tzv. rekruting). Autor dokumentu následně dochází k prozření, kdy zjisťuje, že nebyl finančním poradcem, ale spíše pouhým hercem...

autor: c

reklama
Pokračujte ve čtení.
5/5 - (1 vote)
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučujeme
Doporučené k přečtení