Velký český eshop náhle krachuje. Nadělal hroznou paseku, to snad není možné


Hashtagy článku: #eshopy
reklama
Rate this post

Nerentabilní e-shopy si pomalu uvědomují, že musí zavřít. Nebo okamžitě zkrachují, jako se to stalo u tohoto významného českého e-shopu.

Je to těžké prostředí

Větší firmy krachují už letos, koneckonců jsme byli svědky krachu Eiffel Optic, Botas nebo strojírenské společnosti Gearworks. Těsně nad propastí je několik e-shopů, například Dedoles, který je dlouhodobě problematický. Tento segment se přitom paradoxně ukazuje jako velmi slabý a vystavený různým ekonomickým výkyvům.

Je to dáno obrovskou poptávkou po zboží z internetových obchodů v posledních letech. Mnozí z nich měli dojem, že to tak bude napořád, a tak rychle expandovali i s dluhy. Pak ale poptávka opět rychle klesla a úrokové sazby šly nahoru, což se ukázalo jako opravdu drsná kombinace.

Nedávno zkrachoval například e-shop Mamut.cz společnosti Mammoth sro, která má finanční i personální vazby na úspěšnou technologickou společnost Unicorn. Odborníci každopádně kroutí hlavou, jak divoce zkrachovala tato společnost.

Foto: Shutterstock

Kolem bzučela spousta peněz

Najednou proti sobě zahájil insolvenční řízení s tím, že nemůže platit své závazky. Kdo by čekal desítky milionů korun, mýlil by se. Došlo zde k vyrovnání v hodnotě dvou až tří miliard a probíhá vyšetřování, protože některé zakázky jsou diskutabilní. Objevují se dokonce zvěsti, že společnost vstoupila do tunelu. Mezi věřitele patří tak významné společnosti jako T-Mobile nebo skupina J&T.

V každém případě e-shop Mamut.cz skončil a pravděpodobně už nikdy nezačne. Specializoval se především na elektroniku, kde jste si mohli koupit mobilní telefony, konzole nebo třeba notebooky.

Pokračujte ve čtení.
Rate this post
Autorský
článekCo si o tom myslíte?
Diskuze
Doporučené k přečtení